Головна
Форум
Галерея
Контакти
FOR FOREIGN PARTICIPANTS
Володимир Ілліч Бондаренко

Випускник кафедри підземної розробки родовищ корисних копалин (1976) Бондаренко В.І. почав свою трудову діяльність як асистент у 1979 р. На кафедрі пройшов всі щаблі: асистента, доцента, професора, завідувача кафедри.

У 1980 році Бондаренко В.І. обіймає посаду заступника декана гірничого факультету, курируючи перший і другий курс. Заступником декана старших курсів був доц. В.Г. Клочков, а деканом – проф. О.В. Колоколов.

Кафедрою підземної розробки В.І. Бондаренко почав завідувати в 1994 році. У цей час (1993-2006) був проректором з наукової роботи.

У 1995 р. В.І. Бондаренко отримує диплом №12 на перше в історії гірничого університету наукове відкриття «Омонолічування вологонасичених порід під впливом електричного струму». Співавтори відкриття – Г.Г. Півняк і А.Н. Зорін.

 

У період 1996-1997 рр. на кафедрі йде посилена підготовка кадрів вищої кваліфікації – захищають докторські дисертації О.М. Кузьменко, кандидатські В.П. Пустовойтенко, А.Г. Разводов, С.В. Ткачук. Науковим консультантом і керівником цих робіт виступав В.І. Бондаренко.

У 1998 р. В.І. Бондаренко стає Лауреатом Державної премії в галузі науки і техніки за розробку і впровадження способів і технологій збереження геологічного середовища та забезпечення повноти ефективної енергозберігаючої виїмки запасів вугілля в Західному Донбасі. Співавторами цієї роботи від університету також стали: академік НАН України Г.Г. Півняк, професори В.І. Заїка й І.О. Садовенко.

 

У 1999 р. за успіхи в науковій і педагогічній діяльності В.І. Бондаренку присвоєно звання «Заслужений діяч науки й техніки України».

У 2001 р. Бондаренко В.І. виступає ініціатором написання основного підручника з технології підземної розробки пластових родовищ корисних копалин. Робота над цією фундаментальною книгою була закінчена у червні 2003 р. Співавторами підручника стали професори О.М. Кузьменко, О.В. Колоколов, Ю.Б. Грядущий, М.М. Табаченко, кандидат економічних наук В.А. Гайдук і доцент В.М. Почепов.

Протягом усієї історії кафедри декілька разів була спроба написання історії кафедри підземної розробки родовищ. Тільки у 2005 р. під керівництвом В.І. Бондаренка в складі авторського колективу була створена книга, що підбивала певний підсумок роботи кафедри за 105 років її існування.

У 2007-2008 рр. виграв грант фонду Вишеградської четвірки доцент кафедри Дичковський Р.О. на проведення досліджень в Інституті мінеральної сировини і енергетики Польської академії наук.

 

За останній час істотно розширюється співробітництво кафедри із закордонними науково-дослідними й вищими навчальними закладами. Наукові співробітники беруть участь у міжнародних проектах включаючи роботи, фінансовані з Європейських і Північно-Американських фінансових структур. Так у 2007-2010 рр. при участі 12 закладів з 7 країн Європи на кафедрі підземної розробки родовищ проводилася реалізація спільного проекту «Воднево-орієнтована підземна газифікація вугілля для Європи». Грантовласником проекту виступав Інститут гірничої справи в м. Катовіце (Польща). Координатором співробітництва із закордонними колегами виступає заступник проректора з наукової роботи, доцент кафедри Дичковський Р.О.

 

Особливим фактором наукових досліджень кафедри є їх практична перевірка в умовах шахт. Починаючи з 2008 р. при особистій участі завідувача кафедри істотно розширені контакти з гірничодобувними підприємствами України ближнього і далекого зарубіжжя. У цей час на кафедрі широко виконуються науково-дослідні роботи за господарськими договорами з компанією ДТЕК, шахтами Західного Донбасу, Львівсько-Волинського вугільного басейну, Центрального району Донбасу та ін.

З 2000 р. співробітники кафедри брали участь у більш ніж 40 міжнародних науково-практичних конференціях, симпозіумах, форумах і конгресах.
У 2007 р. була заснована щорічна Міжнародна науково-практична конференція «Школа підземної розробки». Її засновниками стали професори: В.І. Бондаренко, В.І. Бузило, О.М. Кузьменко і І.А. Ковалевська. Особливістю роботи зборів наукових діячів і представників виробничого сектору є постійний контакт і обмін інформацією, що здійснюється у on-line режимі через сайт Школи.