Головна
Форум
Галерея
Контакти
FOR FOREIGN PARTICIPANTS
Цейтлін А.М.

У 1929 р. А.М. Цейтлін був обраний професором і завідувачем кафедри механізації, а з 1933 р. керував об'єднаною гірничою кафедрою і був заступником директора гірничого інституту з навчальної роботи. На цих посадах його застала Велика Вітчизняна війна.

Після розформування евакуйованого на Урал Дніпропетровського гірничого інституту восени 1941 р. А.М. Цейтлін став професором, а у 1942 р. – завідувачем кафедри розробки пластових родовищ Свердловського гірничого інституту. З поновленням діяльності ДГІ в Караганді у серпні 1943 р. його повернули до колишніх обов'язків.

Перед від'їздом у Дніпропетровськ на початку вересня 1944 р. інститут і багато хто з його наукових співробітників були нагороджені грамотами Президії Верховної Ради Казахської РСР, у т.ч. і професор А.М. Цейтлін, за допомогу гірничим підприємствам республіки.

 

А.М. Цейтлін – засновник наукової школи з технології розробки крутих пластів Донбасу і впровадження на шахтах скіпових підйомних установок.

У вересні 1948 р. у зв'язку з погіршенням стану здоров'я А.М. Цейтлін відмовився від посади заступника директора інституту, у лютому 1950 р. – від завідування кафедрою, а з 1 вересня цього ж року вийшов на пенсію.