Головна
Форум
Галерея
Контакти
FOR FOREIGN PARTICIPANTS
Яків Ельконович Некрасовський

Випускник кафедри гірничого мистецтва Я.Е. Некрасовський у 1931 р. був прийнятий у ДГІ асистентом кафедри гірничого мистецтва і науковим співробітником Дніпропетровської філії Всесоюзного вугільного інституту, що базувався у гірничому інституті. Його спеціалізацією по НДСу при ДГІ була розробка крутопадаючих вугільних пластів Донбасу. За успішне вирішення питання керування покрівлею на шахті №9 тресту «Ворошиловградвугілля», що поліпшило її техніко-економічні показники.

7 лютого 1950 р. доцент Я.Е. Некрасовський був призначений виконуючим обов'язки завідувача кафедри розробки пластових родовищ, а 30 листопада 1951 р. у Раді Інституту гірничої справи АН СРСР захистив дисертацію «Розробка крутопадаючих пластів, схильних до раптових викидів вугілля і газу» на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук. У червні наступного року ВАК затвердила Якова Ельконовича і у ступені доктора, і у званні професора, а на засіданні Вченої ради ДГІ його було обрано завідувачем кафедри, яку він очолював до квітня 1971 р.


Я.Е. Некрасовський був великим фахівцем у галузі прогнозу газодинамічних явищ, зокрема, попередження раптових викидів вугілля і газу на шахтах Центрального району Донбасу. Він також є автором ряду прогресивних технологій, що не втратили актуальність і в наші дні: свердловинна підземна газифікація вугілля, гідрогенізація, використання пневмобалонних конструкцій та ін.

У 1975 р. професор Я.Е. Некрасовський і доцент В.С. Рахутін за ідею, розробку технології і впровадження в гірничодобувне виробництво нового різновиду кріплення – пневмобалонних кострів – були визнані гідними звання Лауреатів Державної премії Української РСР.

За роки роботи в інституті Яків Ельконович опублікував 160 наукових праць, у т.ч.

 

20 підручників і монографій, одержав 23 авторські свідоцтва на винаходи, підготував 47 кандидатів і 7 докторів технічних наук. Його робота була відзначена орденом Трудового Червоного Прапора, шістьома медалями і знаками «Шахтарська слава» трьох ступенів. У червні 1979 року Я.Е. Некрасовський пішов на заслужений відпочинок.