Головна
Форум
Галерея
Контакти
FOR FOREIGN PARTICIPANTS
Подарунок сучасного обчислювального устаткування від ДТЕК

12 травня 2010 року до 110-річчя кафедри студенти і викладачі одержали довгоочікуваний і дорогий подарунок у вигляді комплексу потужного сучасного обчислювального устаткування. Цей подарунок був зроблений ДП «Донецька паливно-енергетична компанія» і ВАТ «Павлоградвугілля».

До складу цього комплексу ввійшли 15 обчислювальних станцій великим обсягом оперативної (4 Гб) і енергонезалежної (1 Гб) пам'яті. Потужні відеоадаптери цих станцій дозволяють у реальному масштабі часу анімувати складні тривимірні об'єкти, що є нагальною потребою при роботі із сучасним програмним забезпеченням проектування і розрахунку складних конструкцій і їх елементів.

Чотириядерні процесори і високошвидкісна локальна обчислювальна мережа дозволяє реалізовувати кластерні технології для рішення складних обчислювальних завдань наукового призначення. Прикладом такого завдання може служити оцінка розподілу напружень у моделі гірського масиву утримуючий комплекс виробок і елементи їх кріплення.

В цілому апаратний комплекс робочих станцій дозволяє одночасно використати кілька операційних систем стосовних до різних сімейств – Mіcrosoft Wіndows, Lіnux і QNX Rtp. У свою чергу це розширює коло програмного забезпечення потенційно доступного для навчання студентів і проведення дослідницьких робіт.

Наявність у складі устаткування лабораторії сервера на апаратній платформі Іntel і різноманітного мережного устаткування (два маршрутизатори, керований комутатор, дві точки доступу Wі-Fі) дозволяє створювати і тестувати різноманітні комбінації обчислювальних мереж, що значно підвищує якість підготовки фахівців. Крім цього, дане устаткування використовується для перевірки адекватності архітектури розподілених обчислювальних систем, що розробляються співробітниками кафедри.

Новітня система візуалізації даних побудована на основі інтерактивного екрана й спеціалізованого програмного забезпечення, дозволяє використати нові підходи у викладанні й розробці інформаційних систем керування виробництвом.

У сукупності з комп'ютерами лабораторії при проведенні занять стало можливим швидко демонструвати аудиторії помилки, і методи їхнього усунення, що виникають при роботі кожного окремого користувача. Це набагато підвищує ефективність викладання.

Використання для керування окремими елементами апаратного комплексу інтерактивного екрана дозволяє створювати і впроваджувати складне програмне забезпечення, засноване на зміненій методиці керування технологічними ланцюжками масштабу підприємства. І в цьому напрямку розвитку перспективних технологій у кафедри з'явилися широкі можливості.

У цілому такий обчислювальний комплекс, на момент його появи, є унікальним не тільки в масштабах Національного гірничого університету і деяких спеціалізованих вищих навчальних закладів міста Дніпропетровська. Можливості, надані цією лабораторією студентам і викладачам кафедри, настільки широкі, що не можуть бути перераховані у вузьких рамках даного опису.

На сьогоднішній день існує гостра потреба в молодих висококваліфікованих фахівцях на гірничих підприємствах. На передових підприємствах керівництво проводить плідну роботу щодо проходження виробничих практик і вирішення реальних технічних задач в курсових та дипломних проектах.

Найбільш активно в цьому напрямку працює ДП «Донецька паливно-енергетична компанія».

У рамках спільної умови, укладеної між Національним гірничим університетом і Донецькою паливно-енергетичною компанією, було досягнуто згоди про створення групи професійно-особистісного росту зі студентів 4 курсу гірничого факультету.

Роботу групи очолив: завідувач кафедри ПРР проф. Бондаренко В.I. та асистент кафедри ПРР Долгий О.А.; з боку «ДТЕК» – начальник відділу навчання і розвитку персоналу ВАТ «Павлоградвугілля» Стельмащук Т.М. та головний спеціаліст служби нової техніки і технології з перспективного розвитку ВАТ «Павлоградвугілля» Кузьмін О.А.

Подарунок сучасного обчислювального устаткування від ДТЕК
Група професійно-особистісного росту зі студентів 4 курсу гірничого факультету

 

Подарунок сучасного обчислювального устаткування від ДТЕК
Стельмащук Т.М. – начальник відділу навчання і розвитку персоналу ВАТ «Павлоградвугілля»

 

Основні вимоги до кандидатів – професійна підготовка, ерудиція, гарна успішність, бажання працювати в гірничій промисловості і активна життєва позиція.

Всі студенти проходять обов'язкове анкетування, тестування і індивідуальну співбесіду з комісією у складі викладачів НГУ і представників компанії «ДТЕК».

Програма навчання групи передбачає застосування теоретичних знань у реальних умовах гірничого виробництва, передачу досвіду провідними спеціалістами під час регулярного відвідування студентами гірничих підприємств і проходження тренінгів професійно-особистісного росту, організованих компанією «ДТЕК».

Кожний студент орієнтується на певну актуальну тематику, відповідно до якої він закріплюється за кураторами: професором НГУ і ведучим фахівцем шахти. На основі отриманих знань і досвіду студенти розробляють реальні технічні проекти.

Під час навчання студенти одержують додаткову стипендію, яка виділена компанією «ДТЕК».

Подарунок сучасного обчислювального устаткування від ДТЕК
Проф. Бондаренко В.І. вручає Знак Школи підземної розробки Кузьміну О.А. – головному спеціалісту служби нової техніки і технології з перспективного розвитку ВАТ «Павлоградвугілля»

 

Для студентів, що успішно пройшли навчання, відкриваються широкі можливості реалізувати себе як гірничого інженера і розкритися як особистість. Компанія «ДТЕК» надає можливість подальшого працевлаштування з перспективою кар'єрного росту.

Надалі передбачається набір студентів із 3 і 4 курсів.

Саме спільна робота ВУЗів і підприємств дозволить підготувати професійних гірничих інженерів.

Подарунок сучасного обчислювального устаткування від ДТЕК Подарунок сучасного обчислювального устаткування від ДТЕК
Комп’ютерний клас обладнаний потужним сучасним обчислювальним устаткуванням Студенти-гірники на практичних заняттях в умовах використання високоякісного обладнання