Головна
Форум
Галерея
Контакти
FOR FOREIGN PARTICIPANTS
Присудження Державної премії України в галузі науки і техніки Кузьменко О.М. та Ковалевській І.А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 травня 2012 року президент України В.Ф. Янукович підписав указ № 329/2012 щодо присудження Державної премії України в галузі науки і техніки колективу авторів за роботу «Сучасні технології комплексної розробки вугільних родовищ України в гірничо-геологічних умовах відпрацювання тонких та надтонких пластів».

Серед авторів роботи 2 професори кафедри підземної розробки родовищ – Кузьменко Олександр Михайлович, доктор технічних наук та Ковалевська Ірина Анатоліївна, доктор технічних наук.

Інші співавтори, представники виробництва: Вівчаренко О.В. – директор Департаменту вугільної промисловості Міністерства енергетики та вугільної промисловості України; В’ялий К.І. – генеральний директор Публічного Акціонерного Товариства «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу» (ДТЕК); Гречушкін В.В. – Герой України, заступник генерального директора з виробництва Публічного Акціонерного Товариства «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу»; Демченко А.П. – директор Виробничого структурного підрозділу «Шахта «Павлоградська» Відкритого Акціонерного Товариства «Павлоградвугілля» (ДТЕК); Копилов О.П. – директор з виробництва Публічного Акціонерного Товариства «ДТЕК Павлоградвугілля»; Мартовицький А.В. – генеральний директор Публічного Акціонерного Товариства «ДТЕК Павлоградвугілля», к.т.н.; Черватюк В.Г. – директор Виробничого структурного підрозділу «Шахта «Самарська» Публічного Акціонерного Товариства «ДТЕК Павлоградвугілля», к.т.н.; Чередніченко Ю.Я. – керівник Департаменту з видобутку вугілля дирекції з видобутку і збагаченню вугілля ТОВ «ДТЕК».

Метою роботи було вирішення однієї з головних науково-технічних проблем енергетичної безпеки України шляхом створення і впровадження сучасної комплексної технології на базі соціально-орієнтованих інновацій для радикального підвищення ефективності видобутку вугілля з тонких та надтонких пластів, що залягають в найскладніших за світовими показниками умовах Західного та Центрального Донбасу, та складають понад 80% геологічних запасів України, і не мають прийнятної альтернативи видобування іншими способами.

Наукові результати роботи відображені в 20 монографіях, більш ніж у 107 статтях. Новизну та конкурентоспроможність технічних рішень захищено 19 авторськими свідоцтвами та патентами. За даною тематикою захищено 4 докторських і 9 кандидатських дисертацій.