Головна
Форум
Галерея
Контакти
FOR FOREIGN PARTICIPANTS
Польська школа експлуатації підземної

Школа експлуатації підземної, 2009 р.

 

Проведення спільних міжнародних конференцій та академічних та наукових обмінів дало можливість більш тісно співпрацювати із представниками гірничого виробництва та науково-дослідних інститутів.

Зокрема, у вересні 2005 року були проведені зустрічі із представниками Головного інституту гірництва (м. Катовіце) на чолі з генеральним директором Йозефом Дубінським щодо можливих напрямків співпраці. Цей заклад володіє сучасною науково дослідницькою базою не лише для гірництва, але й використання технологій із переробки відходів гірничого виробництва. Визначені конкретні напрямки співпраці між ГІГ та НГУ.

Кафедра підземної розробки родовищ НГУ завжди приймала найактивнішу участь у роботі конференції «Школа експлуатації підземної. Міжнародний гірничий форум». Її організаторами є Інститут мінеральної сировини Польської Національної академії наук та Краківська гірничо-металургійна академія (кафедра підземної розробки родовищ).

Цей науковий захід збирає представників гірничодобувного комплексу з усіх континентів. Гірники виробничої та наукової сфери мають можливість обмінятися передовим досвідом та встановити нові ділові контакти.

Ознайомлення з визначними пам'ятками м. Кракова

 

Історія «Школи експлуатації підземної» тісно пов’язана з нашим вищим навчальним закладом. У 1991 році серед перших учасників цього заходу були ректор Національного гірничого університету академік НАН України
Г.Г. Півняк та завідувач кафедри підземної розробки родовищ, професор
В.І. Бондаренко. Дякуючи всебічній співпраці до роботи школи залучалися співробітники виробничого сектору України: генеральний директор ДП «Свердловантрацит» Коваль О.І., директор шахти «Ювілейна» Козаченко А.В., директор шахти «Західно-Донбаська» Тарелкін В.В. ВАТ «Павлоградвугілля»,топ-менеджер ДТЕК Мельник В.Б., головний технолог шахти «Комсомолець Донбасу» Авдієнко І.С. Процес навчання поєднувався з насиченою культурною програмою, що включала чудові визначні пам'ятки Польщі. Особливо можна виділити поїздку в м. Краків і знайомство з його костьолами, музеями, пам’ятками архітектури та ін.


Зустріч українських науковців з директором інституту гірничої справи і спеціального будівництва проф. Карстеном Дребенштедтом

 

Протягом останніх 10 років склалися дружні наукові та ділові стосунки між окремими кафедрами НГУ та відповідними підрозділами Інституту господарювання мінеральною сировиною та енергетикою Польської академії наук у Кракові. Проходить постійний обмін науковою думкою та науково-технічними розробками обох закладів.

Робочі зустрічі із головою «Школи експлуатації підземної» професором
Є. Кіцкі, деканом гірничого факультету, професором Є. Кліхом, завідувачем кафедри підземної розробки родовищ професором А. Пяхотою дали можливість знайти шляхи подальшої співпраці.

Єжі Кіцькі і Володимир Бондаренко зі студентами і викладачами КГМА


Досягнуті домовленості про обмін науковою думкою та участь у роботі науково-практичних конференцій, що відбуватимуться у Національному гірничому університеті, Краківській гірничо-металургійній академії, Інституті палива та енергетичної сировини, Польській національній академії наук та інших вищих навчальних та виробничих закладах Польщі та України. Це дає можливість оцінити технічні можливості сторін та проводити обмін викладачами, аспірантами та студентами, здійснювати керівництво магістерськими роботами.

З тематики відпрацювання тонких та вельми тонких вугільних пластів професор Бондаренко В.І. у 2005 році прочитав цикл лекцій. Викладений матеріал викликав живе зацікавлення у студентів, викладачів та представників шахт.

Учасники ХІХ Школи експлуатації підземної