Головна
Форум
Галерея
Контакти
FOR FOREIGN PARTICIPANTS
Володимир Семенович Рахутін

Випускник гірничого факультету Дніпропетровського гірничого інституту Рахутін Володимир Семенович все своє свідоме життя пов'язував з гірничою справою: після закінчення інституту з 1954 р. працював на шахті у Караганді, а з 1975 р. до останнього дня свого життя – на науковій і педагогічній роботі в ДГІ (НГУ), на кафедрі підземної розробки родовищ.

У своїй інженерній, науковій і педагогічній діяльності Володимир Семенович гідно представляв і розвивав наукову школу професора, доктора технічних наук Я.Е. Некрасовського. Він брав активну участь у розробці технології виїмки вугілля на великих шахтах без постійної присутності робітників в очисному вибої, комплексами малогабаритних стругів. Очолюваний ним колектив галузевої лабораторії ГНДЛ-5 створив і в короткий термін впровадив у виробництво принципово новий вид спеціального кріплення – пневмобалонні костри. Це досягнення було відзначено Державною Премією України у 1975 році.


Розвиваючи технологічні принципи, закладені в основу пневмобалонних кріплень, В.С. Рахутін створює новий науковий напрямок з широкого застосування у гірничій справі конструкцій з м'яких оболонок. Розробляє нові види надійного устаткування: тимчасові (пересувні) кріплення для проведення гірничих виробок, спорудження станцій метрополітенів, перемички з надувних балонів для зведення закладних масивів у рудниках, пневмопідйомники та ін.

Цей напрямок сприяв створенню у ряді наукових установ (ІГС ім. О.О. Скочинського, ДонВУГІ, ІГС в Алма-Аті та ін.) спеціалізованих підрозділів, що проводили дослідження, і конструювання нових видів техніки. Їх


старт – це дві Всесоюзні науково-технічні конференції, проведені з ініціативи В.С. Рахутіна в ДГІ у 1983 і 1991 роках.

Результати виконаних досліджень опубліковано в 150 наукових виданнях, серед яких 30 винаходів і 5 патентів. Свої знання він добросердно передавав студентам на лекціях при читанні курсів «Процеси підземних гірничих робіт» і «Історія і соціологія гірничої справи».