Головна
Форум
Галерея
Контакти
FOR FOREIGN PARTICIPANTS
Анатолій Ілліч Зільберман

У 1938 році вступив, а в 1941 р. закінчив Дніпропетровський гірничий інститут за фахом «Підземна розробка родовищ корисних копалин» Зільберман Анатолій Ілліч. До 1944 р. працював на підприємствах Уралу і Караганди. У серпні 1944 р. прийнятий асистентом на кафедру підземної розробки родовищ і одночасно призначений на посаду заступника декана гірничого факультету, де пропрацював до 1964 р. У 1950 р. захистив кандидатську дисертацію, а в 1952 р. – присвоєно звання доцента.

Під його науковим керівництвом і при його особистій участі вперше було розроблено і впроваджено механізоване кріплення для розробки крутих вугільних пластів.

У 1967 р. захистив докторську дисертацію, а в 1970 р. йому присвоєно звання професора. З 1972 по 1975 рр. працював деканом гірничого факультету.

 

Не одне покоління студентів-гірників з теплотою згадують своє перебування в університеті, коли був деканом А.І. Зільберман. Про його мудрість і людяність складалися легенди, а участі в практиках і виїздах на сільськогосподарські роботи присвячено багато історій, які згодом пережили своїх авторів. Великий педагог уміло сполучав вимогливість характеру і м'якість душі.

З 1976 по 1996 рр. він керував проведенням важливої науково-дослідної роботи зі створення і впровадження нових технологій і засобів комплексної механізації видобутку марганцевої руди на шахтах Нікопольсько-Марганецького басейну.

 

Під керівництвом Анатолія Ілліча захищено 10 кандидатських і 2 докторські дисертацій. Він опублікував 128 наукових праць, 24 авторські свідоцтва, підручник і монографію.

За підготовку гірничих інженерів для вугільної промисловості Анатолій Ілліч нагороджений знаками «Шахтарська слава» трьох ступенів, п'ятьома медалями, у тому числі – «За доблесну працю в період Вітчизняної війни». По праву звання Заслуженого професора Національного гірничого університету №1 належить А.І. Зільберману.